Membrii departamentului DCAE

Emeritus Professors

Mircea Bodea

Mircea Bodea

Sala:

-

 

Gheorghe M. Ştefan

Gheorghe M. Ştefan

Discipline:

Proiectare digitală avansată, Circuite Integrate Digitale, Electronică Funcțională

Sala:

A420

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Profesori

Florin Babarada

Florin Babarada

Discipline:

Simulation Devices and Electronic Processes in Integrated Microsystems

Sala:

B025

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Gheorghe Brezeanu

Gheorghe Brezeanu

Discipline:

Circuite Electronice Fundamentale, Integrated Low Voltage and Low Power Circuits , Micro and Nano CMOS Circuits and BiCMOS for Microsystems, Microphysical Characterization of Micro- and Nanostructures (IMT), Power Semiconductors Devices, for Microsystems

Atribuții:

Doctoral school director

Sala:

AM004, B113

| [javascript protected] 

Dragoş Burileanu

Dragoş Burileanu

Discipline:

Tehnici avansate de prelucrare digitală a semnalelor, Tehnologii biometrice. Recunoaşterea semnăturii dinamice, Prelucrarea digitală a semnalelor, Interfeţe de comunicare prin voce cu sisteme inteligente

Sala:

B030

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Monica Dascălu

Monica Dascălu

Discipline:

Circuite Integrate Digitale, Microsystems Structure

Sala:

A423

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Gabriel Dima

Gabriel Dima

Discipline:

Circuite Electronice Fundamentale

Sala:

A407a

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Lidia Dobrescu

Lidia Dobrescu

Discipline:

Electronică sustenabila - electronica verde, Dispozitive Electronice, Modelarea Componentelor Microelectronice Active, Modelele SPICE ale Componentelor Electronice

Sala:

B108

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Cosmin Popa

Cosmin Popa

Discipline:

Circuite Integrate Analogice

Sala:

B107

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Cristian Ravariu

Cristian Ravariu

Discipline:

Biodispozitive și nanoelectronică celulară, Biosenzori electronici integrati de tip Bio-FET, Dispozitive electronice in tehnologii nanometrice, Electronica Organica, Dispozitive Electronice

Sala:

B108

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Conferențiari

Horia Cucu

Horia Cucu

Discipline:

Microcontrollers, Arhitectura Microprocesoarelor, Proiect de cercetare-dezvoltare în tehnologia vorbirii

Sala:

B042

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Florin Drăghici

Florin Drăghici

Discipline:

Circuite Electronice Fundamentale

Sala:

B101

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Șefi de lucrări

Călin Bîră

Călin Bîră

Discipline:

Circuite Integrate Digitale, Programare Orientată pe Obiecte, Performance Analysis and Optimization

Sala:

A422

[javascript protected email address]  

Miron Cristea

Miron Cristea

Discipline:

Funcțiile dispozitivelor semiconductoare

Sala:

B111

[javascript protected email address]  

Marius Enăchescu

Marius Enăchescu

Discipline:

VLSI Design Techniques

Sala:

B109

[javascript protected email address]  

Vlad Georgescu

Vlad Georgescu

Discipline:

Sensors and Signal Conditioning Circuits

Sala:

-

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Zoltan Hascsi

Zoltan Hascsi

Discipline:

Arhitectura Sistemelor de Calcul, Circuite Integrate Digitale, Proiectare de sisteme digitale: proiect , Proiectare de sisteme digitale: proiect 1

Sala:

A418

[javascript protected email address]  

Radu Hobincu

Radu Hobincu

Discipline:

Programarea Calculatoarelor, Structuri de Date și Algoritmi, Programare Orientată pe Obiecte, Software Testing and Design Patterns

Sala:

A422

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Mariana Ilaş

Mariana Ilaş

Discipline:

Design for Testability and Testing

Sala:

A418

[javascript protected email address]  

Gheorghe Pristavu

Gheorghe Pristavu

Discipline:

-

Sala:

B101

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Laurenţiu Teodorescu

Laurenţiu Teodorescu

Discipline:

-

Sala:

-

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Asistenți

Mihai Antonescu

Mihai Antonescu

Discipline:

-

Sala:

A416

 

Alexandru Antonescu

Alexandru Antonescu

Discipline:

-

Sala:

-

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Voichiţa Dragomir

Voichiţa Dragomir

Discipline:

-

Sala:

-

[javascript protected email address]  

Șerban Mihalache

Șerban Mihalache

Discipline:

-

Sala:

B030

[javascript protected email address]  

Ana Antonia Neacșu

Ana Antonia Neacșu

Discipline:

-

Sala:

-

 

George Vlăduț Popescu

George Vlăduț Popescu

Discipline:

-

Sala:

-

 

Diana-Elena Șandru

Diana-Elena Șandru

Discipline:

-

Sala:

-

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Staff

Cornel Andronache

Cornel Andronache

Sala:

A417

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Adriana Georgiana Apostol

Adriana Georgiana Apostol

Atribuții:

Department Secretary

Sala:

A418

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Nicoleta Brănişteanu

Nicoleta Brănişteanu

Atribuții:

Doctoral school secretary

Sala:

A417, AM005

[javascript protected email address]  

Ioan Enache

Ioan Enache

Sala:

A226

[javascript protected email address]  

Dorin Enăchescu

Dorin Enăchescu

Sala:

B220

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Ruxandra Niculescu

Ruxandra Niculescu

Sala:

I201

[javascript protected email address]  

Radu-Nicolae Pirea

Radu-Nicolae Pirea

Atribuții:

IT Engineer & Research Assistant

Sala:

A422

[javascript protected email address]  

Andrei-Edward Popa

Andrei-Edward Popa

Atribuții:

It Technician & Software Developer

Sala:

A416

[javascript protected email address]  

Cristina Popescu

Cristina Popescu

Sala:

-

 

Grigoreta Radu

Grigoreta Radu

Sala:

A412

[javascript protected email address]  

Andrei Simion

Andrei Simion

Atribuții:

IT Technician & Software Developer

Sala:

A416

[javascript protected email address]  

Violeta Untariu

Violeta Untariu

Sala:

-

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Colaboratori

Ștefan Birman

Ștefan Birman

Sala:

-

 

Mihail Ionescu

Mihail Ionescu

Sala:

B132

[javascript protected email address]  

Ioan Mihuţ

Ioan Mihuţ

Discipline:

-

Sala:

-

[javascript protected email address]  

Constantin Mirea

Constantin Mirea

Sala:

-

 

Florin Mitu

Florin Mitu

Discipline:

-

Sala:

B101

 

Bogdan Nițulescu

Bogdan Nițulescu

Sala:

-

 

Lucian Petrică

Lucian Petrică

Discipline:

Reconfigurable Computing

Sala:

-

[javascript protected email address] | [javascript protected] 

Gheorghe Pop

Gheorghe Pop

Sala:

-

 

Sorin Rusu

Sorin Rusu

Sala:

-